Newsletter
The Black Box website uses cookies.
By continuing the use of the Black Box website, or by pressing the agree button on the right, you consent to the use of cookies on this website. Meer informatie.
Home > Informatie > Tech Info > Black Box Explains > LAN > SFP vs QSFP: Wat is het verschil?
Navigatie
 
SFP vs SFP+ vs QSFP: Wat is het verschil?

SFP vs SFP+ vs QSFP: Wat is het verschil?

Black Box Explains

SFP, SFP+ or QSFP zijn transceivers die gebruikt worden om een switch of ander netwerkapparaat met een koperen- of glasvezelkabel te verbinden. Ze worden het meest gebruikt om glasvezelpoorten toe te voegen. Welke SFP-transceiver u moet kiezen, hangt af van het kabeltype, de toepassing, het vereiste optische bereik voor het netwerk en de gewenste datanelheid.

Wat is een SFP-transceiver?

Een SFP, oftewel een small form-factor pluggable, is een compacte, hot-swappable transceiver, die ontworpen is om 100/1000 Mbps Ethernet, Fibre Channel en (naast andere communicatiestandaarden) SONET te ondersteunen. SFP-transceivers ondersteunen snelheden tot 4,25 Gbps en worden vaak gebruikt in telecommunicatie- en datacommunicatietoepassingen. SFP-poorten zijn te vinden in vele apparaten, van Ethernetswitches tot routers, NIC-kaarten en firewalls. De small form-factor pluggable-specificatie is gebaseerd op IEEE802.3 en SFF-8472.

SFP vs SFP+

SFP- en SFP+-transceivers zijn vrijwel identiek qua formaat en uiterlijk. Het belangrijkste verschil is dat SFP+ en geüpdatete versie is, die hogere snelheden tot 10 Gbps ondersteunt. Het verschil in datasnelheid is ook verantwoordelijk voor een verschil in overdrachtsafstand - SFP+ heeft doorgaans een langere overdrachtsafstand. SFP+-specificaties zijn gebaseerd op SFF-8431. Wat betreft SFP versus SFP+-compatibiliteit accepteren SFP+-poorten vaak SFP-transceivers, maar met een verlaagde snelheid van 1 Gbps. Houd er echter rekening mee dat u een SFP+-transceiver niet op een SFP-poort kunt aansluiten, omdat SFP+ geen snelheden onder 1 Gbps ondersteunt.

GBIC vs SFP

Voor SFP en SFP+ waren de meest gebruikte transceivers gigabit-interfaceconverters, oftewel GBIC's. SFP, soms ook wel een mini-GBIC genoemd, vervangt de GBIC vanwege het kleinere formaat.

Wat is een QSFP-poort?

QSFP, of quad small form-factor pluggable, is een ander type compacte, hot-swappable transceiver. Het ondersteunt Ethernet, Fibre Channel, InfiniBand en SONET/SDH-standaarden met verschillende opties qua datasnelheid. QSFP-modules zijn algemeen beschikbaar in drie verschillende types: 4x 1 Gbps QSFP, 4x 10 Gbps QSFP+, 4x 28 Gbps QSFP28.

QSFP+ en QSFP28 zijn de meest recente versies, die talrijke 40 Gbps en 100 Gbps toepassingen ondersteunen. Zowel de QSFP+ als de QSFP28 modules integreren 4 zend- en 4 ontvangstkanalen. Terwijl de QSFP+ 4x 10 Gbps of 1x 40 Gbps ondersteunt, biedt de QSFP28 4x 25 Gbps, 2x 50 Gbps of 1x 100 Gbps breakouts, afhankelijk van de gebruikte transceiver. De specificaties voor QSFP zijn gebaseerd op SFF-8436.

Hoe moet u een SFP-transceiver kiezen?

Naast SFP vs SFP+ vs QSFP, moet u ook rekening houden met de toepassing. SFP-transceivers zijn beschikbaar in verschillende types, afhankelijk van waarvoor ze gebruikt zullen worden, bijvoorbeeld single-mode vs multimode SFP. Single-mode SFP-transceivers werken met single-mode glasvezel, terwijl multimode SFP's compatibel zijn met multimode glasvezel. Daarnaast zijn er long-reach WDM SFP-transceivers voor multiplexing, simplex SFP's voor enkelvoudige glasvezeltoepassingen, video SFP-transceivers voor de overdracht van HD-video, en PON SFP-transceivers voor glasvezelgebaseerde toegangsnetwerken. SFP's zijn beschikbaar in commerciële en uitgebreide bedrijfstemperatuurbereiken, met of zonder uitgebreide diagnostische capaciteiten.

 

 

SFP-compatibiliteit

Small form-factor pluggable-specificaties zijn gepubliceerd in de SFP Multi-Source Agreement, waardoor u componenten van verschillende leveranciers kunt combineren. Sommige fabrikanten van IT-apparatuur verkopen echter netwerkapparaten die alleen leverancierspecifieke SFP's ondersteunen. Om de compatibiliteit te garanderen, moet u het optische testcentrum van de leverancier controleren of uw leverancier vragen om de compatibiliteit na te gaan.

Hebt u hulp nodig bij het kiezen tussen SFP, SFP+ of QSFP? Neem contact op met Black Box voor deskundig advies.

 

 
Share |